Godīgums

Godīgums

Godīga cīņa par uzvaru ir tas, kāpēc futbolisti dodas laukumā, bet līdzjutēji vēro mačus Lai būtu droši, ka šie principi netiek pārkāpti, UEFA ir ieviesusi vairākus pasākumus, tostarp derību krāpšanas atklāšanas sistēmu un izglītības programmu, lai cīnītos pret spēļu rezultātu sarunāšanas risku.
Pēdējos gados futbola sabiedrība Eiropā ir saskārusies ar arvien vairāk satraucošu gadījumu, kas saistīti ar manipulācijām ar rezultātiem (dēvēti par “spēļu sarunāšanu”). Neatkarīgi no tā, vai ar spēļu rezultātiem tiek manipulēts sporta, finansiālu vai citu iemeslu dēļ, spēļu sarunāšana apdraud sacensību godīgumu un kaitē mūsu sporta dvēselei.

Lasīt vairāk

Derību krāpšanas atklāšanas sistēma

Cieši sadarbojoties ar starptautisko uzņēmumu Sportradar, UEFA derību krāpšanas atklāšanas sistēma izceļ neregulāras derību darbības gan pirms spēles, gan spēles laikā (tiešraidē) visos galvenajos derību tirgos (Asian handicap, Totals un 1X2) no visiem lielākajiem Eiropas un Āzijas bukmeikeriem.
Šī krāpšanas apkarošanas sistēma vāc informāciju, izmeklē aizdomīgas spēles un sagatavo iespējamās disciplinārlietas, lai novērstu un apkarotu krāpšanu sporta jomā. Ziņojumi tiek iesniegti UEFA valstu vietējām godīguma amatpersonām, kas sāk izmeklēt šīs lietas un var arī sadarboties ar saviem partneriem valsts tiesībaizsardzības iestādēs.

Sīkāk lasi LFF mājas lapā

Derību krāpšanas atklāšanas sistēma

UEFA Protecting the game (LV subtitri)


Spēļu sarunāšana

Ja kāds lūdz tevi manipulēt ar spēles rezultātu

Atpazīsti

Ko ar tevi mēģina izdarīt

Noraidi

Uzreiz saki “Nē”

Ziņo

Izstāsti kādam
pēc iespējas ātrāk

Anonīmi latviešu valodā:
+371 26200555
UEFA angļu valodā:
+800 0001 0002

Neiesaisties organizētajā noziedzībā!


Disciplinārie noteikumi

Lūdzu, veltiet laiku, lai izlasītu savas futbola asociācijas un UEFA disciplināros noteikumus (tos var lejupielādēt vietnē UEFA.org)

Tajos uzskaitīts, ka:
• Jums jāinformē sava futbola asociācija vai UEFA (sk. 7. lpp.), ja jūs uzrunā saistībā ar darbībām, kuru mērķis ir ietekmēt spēles vai sacensību gaitu un/vai rezultātus
. • Jums nevajadzētu likt likmes uz futbola spēlēm vai dot norādījumu kādam likt likmes jūsu vietā. 
• Jums nekavējoties un brīvprātīgi jāziņo savai futbola asociācijai vai UEFA par visu jūsu rīcībā esošo informāciju, kas varētu ietekmēt spēles vai sacensību gaitu un/vai rezultātus.
• Jūs nevarat izmantot informāciju, kas nav publiski pieejama un kas nodara kaitējumu vai var nodarīt kaitējumu spēles vai sacensību norises godīgumam.   
Cilvēki, kuri slēpjas aiz spēļu sarunāšanas, ir bīstami cilvēki. Viņi jūs nekad neaizmirsīs, ja piekritīsit manipulēt ar spēles rezultātu.

Jūs riskējat ne tikai ar sevi. Ir zināms, ka spēļu sarunātāji apdraud spēlētāju ģimenes un draugus, kā arī spēļu amatpersonas.

Esiet piesardzīgs ar informāciju, ko publicējat sociālajos tīklos (Facebook; LinkedIn; MySpace; Twitter…) Jūs nekad nevarat zināt, kam ir piekļuve jūsu informācijai.   

Kā informēt UEFA, ja jums ir informācija par spēļu sarunāšanu:

+800 0001 0002 (starptautiskais bezmaksas tālruņa numurs)
vai
https://uefa.integrityline.org

Abi šie veidi ir pilnīgi konfidenciāli un droši. Nav nepieciešams sniegt nekādu personīgu informāciju. Mēs neredzam jūsu tālruņa numuru vai datora IP adresi.

Ja jums ir informācija, kas saistīta ar spēļu sarunāšanu, jums par to jāinformē UEFA vai jūsu futbola asociācija.  

Tāpēc atcerieties …

Ja kāds lūdz jūs manipulēt ar spēles rezultātu:
Atpazīstiet – Kas notiek ar jums
Noraidiet – Uzreiz sakiet Nē
Ziņojiet – Izstāstiet kādam pēc iespējas ātrāk

Neiesaistieties organizētajā noziedzībā!!!

Spēkā esošie UEFA Disciplinārie noteikumi ir atrodami UEFA.org sadaļā “Disciplinārie noteikumi”.
Atsauce