Par konferenci

Par konferenci

Spēļu biznesa t.sk. sporta totalizatoru ilgtspējīga pastāvēšana ir iespējama tikai nozarei un valstij kopīgi rūpējoties par to, ka tās sniegtie pakalpojumi tiek piedāvāti atbildīgā veidā un vidē. Latvijā pirmajā konferencē, kas veltīta godīgas un atbildīgas spēles izaicinājumiem sportā un izklaidē, runāsim par to kā pasargāt spēlētājus no nevēlamam sekām, kas saistītas ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas asociējas ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu.

19. oktobrī notika trešā sporta un azartspēļu aktualitātēm veltītā konference “Par godīgu un atbildīgu spēli”

Latvijas Futbola federācija (LFF) un interaktīvo azartspēļu operators “William Hill Latvia” jau trešo gadu pēc kārtas organizē konferenci “Par godīgu un atbildīgu spēli”, lai atklāti diskutētu par riskiem, kas saistīti ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm un jautājumiem, kas skar godīgas spēles principu aizsargāšanu profesionālajā sportā.

Konference “Par godīgu un atbildīgu spēli” ir daļa no ikgadējā Latvijas kausa futbolā, kas kopš 2020. gada pārdēvēts par “Atbildīgas spēles” Latvijas kausu un šodien, 25.oktibrī norisinās šī kausa fināls, kur spēkiem mērosies Riga FC ar RFS.  “William Hill Latvia” un LFF sadarbības forma ir unikāls pasaules precedents, kad azartspēļu nozares pārstāvji kopā ar sporta nozares pārstāvjiem iestājas par problemātikas aktualizēšanu un risināšanu kopīgiem spēkiem, par galveno mērķi izvirzot sabiedrības informētību un kopīgu atbildību.

Konferencē uzstājās vairāki starptautiska mēroga profesionāļi, tostarp totalizatora “Pafbet” atbildīgas spēles menedžere Jenna Ēkstrema (Jenna Ekström) un azartspēļu nozares eksperts, tehnoloģiju izstrādātājs Kristofers Hāgstets (Christofer Hagstedt), kuri dalījās ar labās prakses piemēriem, kā ieviest atbildīgu azartspēļu principus dzīvē un kā operatoriem identificēt riskam pakļautos spēlētājus un izveidot preventīvus mehānismus atkarību novēršanai.

Tāpat uz skatuves kāpa arī Portugāles Futbola federācijas drošības un godīgas spēles speciāliste Rute Suareša (Rute Soares) un Moldovas Futbola federācijas sporta likumu padomniece Natālija Čiriaka (Natalia Chiriac), kuras dalījās ar atziņām un mācībām par integritātes saglabāšanu profesionālajā sportā, iestājoties pret sarunātiem spēļu rezultātiem. Konferences noslēgumā uz īpašu diskusiju ieradās divas Latvijas sporta leģendas – Sandis Ozoliņš un Valdis Valters – kas dalījās atmiņās par piedzīvoto savos sportistu karjeras laikos un diskutēja par informētības un izglītības nozīmi gan godīgu spēļu nodrošināšanā, gan atkarības risku novēršanā.

“Šī gada konferencē dzirdējām piemērus labākajai starptautiskajai praksei sarunāto spēļu novēršanā, svaigākos zinātniskos secinājumus un rekomendācijas atbildīgas spēles jomā, kas ļauj preventīvi aizsargāt spēlētājus no atkarību riskiem, kā arī iedevesmojošas un pārdomu raisošas diskusijas. Man ir patiess gandarījums par jau trešo aizvadīto konferenci “Par godīgu un atbildīgu spēli”, kas apliecina, gan tēmas aktualitāti, gan to, ka šie temati ir neizsmeļami. Iespējams, kādu tas var biedēt, taču ļoti svarīgi ir turpināt runāt par godīgu spēli un atbildīgas spēles principiem. Visām iesaistītajām pusēm ir jāturpinā mācīties, iedziļināties un pārņemt labo praksi šajos jautājumos” stāsta “William Hill Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Trēgers.